Potenciálna manželka, Boh a ja

Autor: Maťo Marko | 1.12.2013 o 19:16 | (upravené 4.12.2013 o 17:36) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  41x

Dostal som studenú sprchu od blízkej osoby, no nie tej, ktorá sa mi páči... Hľadám ženu, ku ktorej by som priľnul a ostal pri nej až do smrti. Nechávam plynúť svoje pobláznené myšlienky, herecké výjavy, na povrch vychádza skrytá túžba po uznaní, po šťastí... Ani neviem, ako sa na tie moje slovné vstupy díva ona. Na mnoho týždňov sa akoby upisujem vyznávať skrytú lásku tej, ktorá mi možno pomôže plniť Boží plán so mnou.

Aká myšlienka mi teraz víri hlavou? Tak málo ju poznám... A moderný spôsob komunikácie, kde dotyčnú ani nepočujem, ani nevidím, nie je 3x vhodný. Hodiny, strávené v online prostredí, sú 5-minútovkou s neznámym koncom. Päťka aj štvorka sú veľmi zlé. Ich "krajšie sestry" trojka, a dokonca aj dvojka sú NE-PRI-JA-TEĽ-NÉ!

Za 24 hodín zistíš, koľko ďalších dievčat či žien je krásnych. A nielen zvonka, ale aj zvnútra! Vnútorná krása je oveľa dôležitejšia ako tá vonkajšia. Ak je krásna, môže ťa zviesť a možno si nebudete mať čo povedať po mesiaci spoločného bývania. Počne dieťa a čo urobím? Nechám ju?

Aj keď si uvedomíš, že veľa žien je krásnych navonok i zvnútra, predsa si sadneš pred počítač a opäť sa prihlásiš a tešíš sa, keď ju tam uvidíš. Znovu sa dočahuješ k tomu vrchu. Nevieš, či naň niekedy dokážeš vôbec vystúpiť. Možno aj vystúpiš. A potom, keď spravíš vrcholovú fotku, príde silný vietor a zistíš - vystúpil som, ale nezostúpil. Spadneš. Niečo v tebe zomrelo. Srdce ti hovorí - zomrel si. Čo ak to tak nie je? Všetci okrem Ježiša a tých, čo ho skutočne poznajú, tvrdia, že si mŕtvy. Ten, ktorý údajne za teba zomrel, hovorí: Si stvorený pre niečo iné. Pre niečo oveľa väčšie. A potom vedieš ten zvláštny rozhovor, no prvý hovorí On: "Pozri, čo môžeme spolu urobiť." A on ti to ukáže. Lenže ty povieš:"Otec, ja by som chcel byť kňaz, ale chcem aj ženu a deti." A Boha už ďalej nepočuješ. Ktosi zamkol izbu. Kto to bol? Je to Boh, kto s tebou nechce hovoriť? Nie! Kto je ten, čo hovorí: "Nevrav mi viac, nemám na to chuť." Áno, som to ja. Ale On mňa ani teba za to nesúdi. Veď je Láska...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?